آنلاینها

انتقاد از افزایش تعداد مراکز ناباروری در تهران

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینای جهاد دانشگاهی ضمن انتقاد از افزایش تعداد مراکز ناباروری در شهر تهران، گفت: بهتر است به جای این که مراکز متعدد نازایی داشته باشیم، چند مرکز معتبر علمی پژوهشی داشته باشیم که در روند درمان نیز نتیجه‌بخش باشد.

دکتر بهزاد قربانی با اشاره به افزایش تعداد مراکز ناباروری، اظهار کرد: امیدواریم از این به بعد به جای افزایش تعداد مراکز نازایی سعی کنیم مراکز درمان ناباروری با کیفیت داشته باشیم، زیرا ازدیاد مراکز نازایی به خصوص در شهر تهران نمی‌تواند کمکی به حل مشکلات کند.

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینای جهاد دانشگاهی افزود: متاسفانه در حال حاضر همه بیمارستان‌ها یک بخش نازایی بدون کار پژوهشی و عقبه درمانی نیز دارند و مردم نیز بدون اطلاع به این مراکز مراجعه می‌کنند، در حالی‌که مرکز درمان ناباروری باید یک مرکز تخصصی، پیشرو، تحقیقی و دارای عقبه درمانی و تاریخی باشد.

وی ادامه داد: بهتر است به جای این‌که مراکز متعدد نازایی داشته باشیم، چند مرکز معتبر علمی پژوهشی داشته باشیم که در روند درمان نیز نتیجه‌بخش باشد.

قربانی با بیان این‌که تب افزایش مراکز نازایی داغ شده، ولی این مساله مشکل کشور نیست،‌ گفت: البته راه‌اندازی این مراکز در شهرستان‌ها درست بوده و وزارت بهداشت نیز به این حیطه ورود کرده است و از طرفی مرکز ابن‌سینا نیز در استان البرز مرکز نازایی خود را راه‌اندازی کرده است، چراکه با این اقدام دیگر بیماران مجبور نیستند به تهران مراجعه کنند و در شهر خود می‌توانند خدمات خوبی دریافت کنند.

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینای جهاد دانشگاهی تصریح کرد: اما اینکه صحبت می‌شود باید باز هم در تهران مراکز نازایی داشته باشیم درست نیست، بلکه باید مراکز نازایی را در استان‌ها به خصوص مناطق دوردست راه‌اندازی کنیم و به ارائه خدمات بپردازیم.


تعداد بازدید : 156
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 10 آبان 1396 توسط سامان
صفحات وبلاگ
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : Tem98.Ir
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]